ČASTÉ DOTAZY

Provádíte čištění také na mém voze?

Umíme vyčistit všechny běžně používané filtry všech prodávaných osobních, užitkových vozů, ale také nákladních vozů či autobusů. Kompletní přehled najdete v našem ceníku a případně nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Jakou mám jistotu, že nedojde k poškození?

Speciální sondou provádíme vnitřní kontrolu filtru a ověříme úroveň poškození. Filtr nikdy nerozřezáváme a tak je zaručená jeho funkčnost bez omezení a poškození.

Je vaše metoda čištění lepší než vypalování v peci?

Jednoznačně ano, při vypalování v peci dojde pouze ke spečení a celkovému ztvrdnutí nečistot uvnitř filtru zatímco u naší metody nečistoty odstraníme pryč.

Proč se mi vyčištění filtru vyplatí?

V autorizovaném servisu startují ceny nových DPF/FAP filtrů na 40 000,- Kč a tak je cena vyčištění jen zlomek ceny pořízení nového filtru.

Jak poznám rozdíl před a po vyčištění filtru?

Našich strojem vždy provedeme test propustnosti filtru, ze kterého nám přístroj vystaví protokol. Tento protokol dostanete pro porovnání propustnosti filtru také. Na vaší žádost vám také pošleme fotky filtru před čištěním a po vyčištění.

Proč se takovému čištění říká ekologické?

Veškerý odpad a škodlivé látky vypláchnuté z DPF/FAP filtru končí zachycené v našich čistících filtrech. Tyto filtry poté námi nasmlouvaná firma ekologicky likviduje jako nebezpečný odpad a nehrozí tak znečištění životního prostředí. 

Dostanu na vyčištěný filtr nějakou záruku?

Běžně jsou vozy vybaveny automatickou rekuperací a v případě, že se objeví sebemenší závada v systému, může dojít k automatickému odpojení rekuperace. Poté se začne filtr zanášet a začne hlásit chybu. V 98% případů je důvodem zanášení filtru právě technická závada na motoru a pokud nedojde k jejímu odstranění, může se filtr opětovně zanášet.  Záruku na vyčištěný filtr vám tedy poskytneme, ale pouze v případě kompletní montáže v našem autoservisu, kde zaručíme, že na voze nejsou jiné závady. 

Proč některé firmy nabízí čištění za kratší dobu?

Samotný proces čištění probíhá po dobu 30 minut z každé strany, tedy celkem hodinu a následně je potřeba 30 minut z každé strany filtr sušit. V případě zkrácení tohoto procesu se možná ušetří pár minut, ale vždy je to úkor kvality a pečlivosti daného čištění a následného sušení. Od nás vždy odcházejí všechny filtry naprosto důkladně vysušené, protože je to velmi důležité pro jejich správnou funkčnost.

Pusťte si naše video s nejčastějšími dotazy a důležitými informacemi ohledně čištění DPF filtrů.