JAKÉ FILTRY ČISTÍME?

Nově nabízíme čištění DPF filtrů také u průmyslových strojů, nákladních automobilů, autobusů, lokomotiv, lodní přepravy i manipulační techniky.

Klíčové informace pro začátek

Co je to DPF?

Filtr pevných částic – DPF (Diesel Particulate Filter), slouží k odstranění karcinogenních prachových částic z výfukových plynů spalovacích motorů. Tento systém zachycuje pevné částice na keramické sítko pokryté platinou nebo palladiem. Od emisní normy Euro 6 se začaly filtry objevovat i v benzínových motorech, které také vylučují jemné částice do ovzduší.

Proč se DPF ucpává?

DPF filtr chrání životní prostředí, avšak při nesprávném zacházení dochází k jeho ucpávání, vedoucí k nevratnému poškození. Hlavním příčinou je pravidelné nedokončení regenerace, probíhající pasivně při odpovídajících teplotách nebo aktivně pokud se filtr blíží k maximálně možnému naplnění. Špatný vliv mají také časté starty vozidla.

Jaké filtry čistíme?

Zaměřujeme se na osobní automobily, avšak nově jsme naší nabídku rozšířili pro všechny nákladní, průmyslové a dopravní stroje. Poradíme si také s filtry lokomotiv, lodní přepravy a manipulační techniky.

Svěřte váš filtr profesionálům!

VYZVEDNUTÍ FILTRU KDEKOLIV PO ČR A SK

Řešení čištění filtru pevných částic nebylo nikdy jednodušší. Čištění si jednoduše objednáte, filtr zabalíte do krabice a o zbytek se postaráme my. Filtr si vyzvedneme na vámi požadované adrese, v našem servisu jej kompletně vyčistíme a vdechneme mu nový život a zpátky jej doručíme k vám a to v expresně krátkém čase!

Průmyslové a stavební stroje

Tyto stroje jsou při výstavbách silnic, demolic a podobně velmi namáhány a je nutná jejich spolehlivost. Odstávka stroje by způsobila nenahraditelné škody, proto předcházejte možné závadě DPF filtru a jeho zanesením preventivní regenerací u nás.

Osobní automobily

U osobních automobilů dokáže zanešený filtr pevných částic spustit řadu problémů, začínající rozsvícením kontrolky, až po větší spotřebu paliva a snížení výkonu. Nabízíme profesionální čistění filtru s možností demontáže na naší dílně. Jako prevenci zkontrolujeme také vůz a zjistíme důvod vedoucí k ucpávání samotného DPF.

Nákladní vozidla

Nákladní vozidla starších emisních norem jako EURO 2 a 3 mají doinstalovány katalyzátory či DPF ke zpracování generovaných zplodin. Modely vyšších emisních norem už tyto prvky obsahují z výroby. Poskytujeme údržbu a renovaci pro všechny typy těchto filtrů pevných částic i katalyzátorů. Renovací zamezíte velmi nákladné výměně za nový komponent.

Autobusy

Novější generace autobusů jsou z výroby s DPF filtrem v kombinaci s dieselový motorem, který je zapotřebí ke splnění daných emisních norem a důležitou jednotkou ke správnému fungovaní vozu. Do starších typů modelů stále využívané v provozu musí být dodatečně nainstalovaný filtr pevných částic ke splnění technické způsobilosti. K pravidelnému využívaní patří i potřebná údržba DPF, kterou můžeme zajistit. Provedeme inspekci celkového stavu zanesení i potencionálního mechanického poškození.

Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky jsou z většiny množství obsazeny naftovým agregátem a nainstalovaným filtrem pevných částic. U těchto strojů je běžný provoz na krátkých vzdálenostech a velmi časté startování stroje. Proto je zanášení v tomto případě o to častější.

Lodě

Výletní i přepravní lodě musí splňovat emise dané zákonem pomocí DPF. Ten při jeho vysokém zanesení a zanedbané údržbě může být jednou z příčin odstavení celé lodě. Nabízíme profesionální čistění a servis těchto DPF. V případě potřeby konzultace nás neváhejte kontaktovat.

Ušetřete - svěřte nám svůj filtr pevných částic

Rychlost

Čištění provádíme v co nejkratší možné době s maximálním ohledem na zachování kvality procesu čištění.

Nízká cena

Naše ceny ekologického čištění jsou velmi příznivé a tak proti pořízení nového filtru ušetříte až tisíce korun.

kompletní montáž

Díky vlastnímu autoservisu pro Vás umíme čištění filtru provést včetně kompletní montáže.

Neodkládejte čištění DPF filtru.

Objednejte se k nám.

+420 778 082 405
+420 775 468 023

Sídlíme v Bohumíně vedle sjezdu z dálnice D1, jen pár minut z Ostravy. Čištění zařídíme v rámci celé České Republiky a Slovenska za pomocí dopravců.